3. finálový zápas basketbalovej extraligy mužov pre Pezinok

13.05.2010 Celý región

AB Cosmetics Pezinok - BK SPU Nitra 76:69 (21:21, 20:19, 19:10, 16:19) - stav série 2:1
Pezinok: Jackson 22, Nicholson 17, Miloševič 14, Mičuda a Kozlík po 8 (Lukjanec 6, Snopko 1, Míčka 0)
Nitra: Hill 18, Tomek 17, Crawford 16, Novák 6, Scott 5 (Seman 5, Vido 2, Lehman, Votroubek 0, Pohánka 0)
TH: 22/19 - 21/17
fauly: 18 - 20
trojky: 7 - 4
rozhodovali: Brziak, Gabara, Pipíška
950 divákov
Pozrite zápas:

František Rón (tréner Pezinka): "Samozrejme, že nás teší stredajší triumf. Máme mečbal a pokúsime sa ho využiť. O osude tretieho finálového stretnutia rozhodla tretia štvrtina. My sme vydržali vytrvalo brániť a chytili sme sa aj v útoku, keď nám tam padli aj pomerne jednoduché koše, čo nás upokojilo. Zápas bol veľmi vyrovnaný, tak ako som očakával. Naťahovali sme sa o každý bod. "

Stanislav Votroubek (pivot Nitry): "Nedarilo sa nám v streľbe spoza trojkového oblúka. Vytvorili sme si pomerne slušné strelecké pozície, no nedokázali sme ich premeniť. O osude stretnutia rozhodla tretia štvrtina. My sa pokúsime v ďalšom zápase zvíťaziť, v Nitre hráme pred vypredanou domácou halou lepšie. Ja verím, že sa ešte do Pezinka vrátime na rozhodujúci piaty duel. Rozhodne je to v našich silách.

O 3. miesto:

MBK Handlová - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 92:91 (20:24, 11:20, 29:26, 32:21) - konečný výsledok série 2:1
Najviac bodov: Glavinič 37, Nuber 15, Štefánik 11 - Jefferson 21, Mroz 18, Baldovský 16
TH: 31/38 - 22/31
fauly: 28 - 30
trojky: 11 - 5
rozhodovali: Sudek, Gabara a Matejčík